دسته بندی ها

نکات مهم برای خرید بوت | مشخصات مهم یک کفش زمستانه

نکات مهم برای خرید بوت | مشخصات مهم یک کفش زمستانه

چگونه یک بوت مناسب انتخاب کنیم ؟ بوت های زمستانی دارای چه مشخصاتی هستند ؟ راه  تشخیص بوت مناسب کدام است؟ در این مقاله قصد داریم مهم ترین نکات و استانداردهای خرید یک بوت مناسب زمستانی را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

راهنمای خرید کفش اسپرت

نکات مهم برای خرید بوت

فصل سرما از راه رسیده است. وقتی سرما بیاید دیگر آدم به این فکر نمی کند که کفشش شیک است یا نه! فقط می خواهد پاهایش را از گزند سرما حفظ کند. اما لزوما نباید اینطور باشد. بالخره می توان هم شیک بود و هم پاها را از سرمای سوزناک زمستان حفظ نمود. مردان و زنان خوش پوش و شیک توانسته اند در طول سال ها هم بدن خود را گرم نگه دارند هم خوش تیپ بمانند. شما هم با خواندن این مقاله می توانید مثل آنها باشید.

داشتن کمد لباسی که برای همه فصول لباس داشته باشد زمان می برد. لباس های مختص فصل سرما که شیک هم باشند و ما را مثل مدیران شرکت های بزرگ جلوه دهند البته گران قیمت هستند. اما می توان چند دست از این لباس ها خرید تا وقتی سایر مردان چکمه های برفی پا کرده اند و کاپشن ها بر تنشان زار می زند، خوش استیل و شیک باشیم.

نکات مهم برای خرید بوت را بدانید راهنمای خرید و نگهداری برای بوت های زنانه را نیز می توانید در لینک زیر مطالعه و مشاهده کنید.

بوت زمستانی ساق بلند بخریم یا ساق کوتاه؟

وقتی هوا سرد می شود، نوع پوشش افراد تغییر می کند. کفش ها نیز به عنوان پاپوش از این امر مستثنی نیستند. در واقع با سرد شدن هوا، نقش محافظتی کفش از پا در مقابل سرما و بارندگی های فصلی پر رنگ تر شده و همه ترجیح می دهند از نوع پوشیده تر آن (یعنی بوت، پوتین یا چکمه) استفاده کنند. در نتیجه، این روزها بازار خرید این قبیل کفش ها بسیار داغ است.

یک جفت کفش و یا بوت های زمستانی کمک می کنند که حتی در سرمای سخت زمستان، پاهایمان گرم بمانند. اگر قصد خرید بوت دارید، برای انتخاب بوت مناسب، این مقاله را حتما بخوانید.

بوت زمستانی زنانه

برای خرید بوت (چکمه) نیز مانند کفش های معمولی بهتر است صبح هنگام را انتخاب نکنید؛ زیرا معمولا پاهای اغلب افراد بعد از استراحت طولانی شبانه، کمی کوچک تر از اندازه واقعی آن شده و در صورتی که شما برای خرید کفش، صبح راهی بازار شوید، احتمال این وجود دارد که کفش خریداری شده چند ساعت بعد، برای پاهایتان تنگ شده و حتی تحمل آن نیز غیر ممکن شود. این مشکل در مورد افرادی که به دلایل مختلف با مشکل ورم پا مواجه هستند، جدی تر است.

مد و عملکرد

پوشیدن کفش مناسب، معمولاً در ظاهر کلی افراد نقش بسیار مهمی دارد. بسیاری از خانم ها در روز های سرد زمستان، بوت می خرند و اکثر آن ها مطابق مد، بوت مورد نظرشان را تهیه می کنند.

اما هنگام خرید بوت زمستانی مانند هر محصول دیگر باید بدانید که بوت خود را برای چه منظوری خریداری می کنید و آب و هوای منطقه شما در فصل زمستان چگونه است.

مثلاً اگر در منطقه ای بسیار سرد و پر از برف زندگی می کنید، باید بوت هایی خریداری کنید که پاهایتان را کاملاً گرم نگهدارند.

از طرفی اگر شما اهل پیاده روی در برف های سرد کوهستانی هستید، قطعاً به بوتی نیاز دارید که مناسب این کار باشند.

معمولاً بوت های سبک و کاملاً گرم، مناسب تان است. بدین ترتیب هنگام پیاده روی در برف، احساس خستگی نمی کنید و پاهایتان هم گرم می ماند.

بوت های ساق بلند و ساق کوتاه

این دو مدل بوت، هریک مزایا و معایبی دارند. پرفایده ترین مزیت بوت های ساق بلند، حفاظت پا از روز های به شدت بارانی و همچنین پرف های عمیق است و در عین حال پاهایتان را تا ساق پا گرم و محفوظ نگه می دارند.

از طرفی بوت های ساق بلند مناسب پیاده روی در مسیر های برفی نیستند و پا ها را به شدت خسته می کنند. بوت های ساق کوتاه به دلیل اینکه با آن ها می توانید راحت تر راه بروید بسیار بهتر هستند؛ بنابراین اگر منطقه شما پر باران و برف نیست، بوت های ساق کوتاه مناسبتان هستند.

برخی از بوت های ساق کوتاه را حتی می توان کوتاه تر کرد و ساق آن ها را در مواقعی که باران و برف کمی شدت می گیرد، بلندتر از قبل نمود.

البته بهتر است بوت هایی انتخاب کنید که بتوانید دمپای شلوار را درون آن فرو برده تا از خیس شدن آن ها جلوگیری شود.

 راحتی کفش و بوت

هنگام خرید بوت و کفش های زمستانی باید به راحتی و کارآیی آن نیز توجه کنید. جنس بوت و کفش انتخابی تان باید به گونه ای باشد که پاهایتان وقتی در آن قرار می گیرد، گرم و راحت باشد. همچنین ضخامت و جنس ته کفش نیز باید با کیفیت باشد. بوت های گرم و راحت معمولاً عایق های خوب و سبکی دارند که باعث می شوند بوت با وجود سبکی، بسیار گرم هم باشد.

در ضمن فراموش نکنید که جنس کفش و یا بوت خریداری شده باید از نوع ضد آب باشد.

جنس بوت

بوت های از جنس جیر پس از مدتی استفاده، نیاز به بازسازی ویژگی های مربوط به ضدآب دارند، در حالی که بوت های لاستیکی تا پایان عمر محصول، ضدآب باقی می مانند.

همچنین بوت های با مچ خز مصنوعی نیز مقاوم در برابر آب هستند.

این بوت ها نه تنها درز های آن چنان بسته و محکم هستند که موجب گرم ماندن پا ها می شوند، بلکه جلوی نفوذ باران و برف به درون بوت را هم می گیرند.

راحتی بوت

برخی از خانم ها موقع خرید کفش و بوت های زمستانی، راحتی را فدای سبک و مدل بوت می کنند. اما یادتان باشد که روز های سرد زمستان، داشتن بوت و یا کفش زمستانی راحت، پیاده روی در سرما را نیز برایتان جذاب می کند.

البته بوت های بسیاری هستند که در عین راحتی، بسیار شیک و زیبا هستند. در هرحال به کیفیت بوت بیش از مدل آن اهمیت بدهید.

راهنمای خرید کفش ورزشی

انواع مدلهای بوت های زنانه

اندازه بوت

بعضی از بوت ها در قسمت کف و پنجه پا، باریک تر هستند، در حالی که برخی دیگر بسیار جادار هستند و کمی بزرگ به نظر می آیند.

همچنین داخل برخی از بوت ها کفی اضافی نیز قرار می گیرد؛ بنابراین ممکن است با وجود بزرگی کاملاً اندازه پایتان نباشند؛ بنابراین موقع خرید بوت مراقب باشید به گونه ای باشد که به پایتان فشار نیاورد و یا خیلی راحت و گشاد نباشد. البته اگر بوتی انتخاب کنید که کمی جادارتر باشد، می توانید به راحتی جوراب های گرم و ضخیم بپوشید.

بندهای بوت

نوع بند های بوت روی اندازه آن تأثیر می گذارد و اگر می خواهید به راحتی بوت هایتان را پا کرده و یا درآورید، از بوت هایی بخرید که بند های بلند داشته باشند.

پوشیدن و درآوردن برخی از بوت های دارای بند های بسیار بلند و راحت برای باز و بسته کردن، بی دردسر هستند.

اما گاهی محکم بستن بند ها تا بالای پا بسیار سخت است.

هنگام خرید بوت بنددار، باید مراقب باشید که قسمت قوزک پا کاملاً در کفش راحت قرار بگیرد و زیاد گشاد و یا برعکس تنگ نباشد.

وزن بوت

هنگام خرید بوت به موضوع دیگری که باید توجه کنید، وزن آن است. تمام بوت های زمستانی معمولاً نسبت به کفش های معمولی، سنگین تر هستند، اما از نظر وزن با یکدیگر متفاوت اند. باید بوتی را انتخاب کنید که بسیار سبک بوده و حتی اگر تمام روز هم آن را پوشیده باشید، احساس خستگی نکنید.

مشخصات بوت مختص فصل سرد

قبل تر در هاو کن یو در رابططه با راهنمای خرید کفش با یکدیگر صحبت کردیم که در لینک زیر می توانید ان را مشاهده کنید و لی بوت های شیک معمولا چند تا ویژگی جالب دارند: جوری طراحی و ساخته شده اند که تا مچ پا را گرم کنند و در عین حال ظاهر کفش های مجلسی چرمی را دارند. به علاوه ی اینها باید در نظر داشت که کفشی خرید که در برف، یخ و سوز سرما دوام بیاورد و جنس خوبی داشته باشد. در زیر چند تا از مشخصات یک بوت خوب مجلسی شیک را که می توان در فصل سرما پا کرد نوشته شده اند:

عایق کف داشته باشد و از ورود سرمای زمین به پا جلوگیری کند (کف ضخیم چند لایه داشته باشد)

عایق درونی (کف گرم) داشته باشد

ضد آب باشد

مقاوم در برابر بباد / آب ( ساخته شده از مواد غیرمتخلخل)

کشش و انقباض کف داشته باشد

تا روی قوزک یا بالاتر را بپوشاند

تیره رنگ باشد

از جنس چرم باشد

طراحی ساده داشته باشد ( مشابه کفش های مجلسی )

قبول داریم که این همه لیست برای یک بوت شاید زیاد باشد و پیدا کردن چنین بوتی کمی زمان می برد و شاید غیر ممکن باشد ولی با این حال هر چه این ویژگی ها در بوت موردنظر بیشتر یافت شود پس شما هم به مورد مد نظر نردیک تر هستید.

باید بدانید که یک بوت مختص فصل سرما می بایست خیلی نرم و ساده باشد به طوری که بتوان با کت و شلوار کاری هم آن را پوشید اما در عین حال باید چنان عایق بندی شده باشد که در دماهای زیر صفر بتواند پاها را گرم و نرم نگه دارد. همچنین باید چنین محکم ساخته شده باشد که از قوزک پا هنگام راه رفتن روی زمین یخ زده محافظت کند و پاها در آن لق نزنند.

مختصات یک بوت مجلسی شیک برای فصل سرما:

راز شیک بودن در فصل سرما این است که تولید کننده ای پیدا کنید که کارش ساخت بوت، به ویژه بوت های مجلسی و مختص فصل سرما باشد. کم نیستند شرکت ها و برند هایی که کارشان تنها تولید بوت های زمستانی و البته زیباست. چندنمونه  استایل هستند که به ویژه در هوای بسیار سرد عملکرد خوبی دارند. ما نگاهی خواهیم انداخت به چند مورد از این استایل ها تا به کمک شما کاربران هاو کن یو هر یک را به دقت بررسی کنیم. البته یادتان باشد که بوت های خوب مجلسی و شیک اغلب در بیش از این دسته ها قرار دارند و حتی ویژگی های بیشتری از اینهایی که نام بردیم دارند.

۱- بیرون از چرم با کیفیت ساخته شده باشد

قبل از هر چیز ظاهر و کیفیت بیرونی بوت مهم است که باید از چرم با کیفیت ساخته شده باشد. اگر چرم بی کیفیت و ارزان باشد دیگر مهم نیست بقیه اش چطور است. باید از کنارش رد شد. لازم است بگوییم که چرم گوساله که با نمک آغشته شده و در آفتاب نگه داشته شده است چرم ایده آلی برای بوت های فصل سرما است. این چرم هم ماندگاری دارد و هم براق است. برخی از چرم های دیگر هم عملکرد مشابه این چرم دارند اما آنها درست است ماندگاری بالا دارند اما قسمت بیرونی شان خشن و زمخت است. حواستان باشد که از هر چرمی که رویش نوشته شده چرم اصل اجتناب کنید. این چرم ها ضخامت و ماندگاری لازم برای مقاومت در برابر هوای سرد و برقی را ندارند. اگر شما تمایل به کسب اطلاعات کامل برای شناخت چرم اصل و با کیفیت از تقلبی دارید می توانید مقاله دیگر هاو کن یو در این رابطه را از لینک زیر مطالعه کنید.

علاوه بر چرم با کیفیت ظاهر بیرونی باید تیره رنگ و نرم باشد تا شبیه یک کفش مجلسی و حتی رسمی باشد. مانند کفش های مجلسی  که هنگام شرکت در مراسم مهم بر پا می کنیم، معلوم بودن جای نخ بر روی بوت در اکثر شرایط خوب است؛ هر چه عناصر تزیینی بوت بیشتر باشد کمتر مجلسی و شیک خواهد بود.

وقتی شروع به خرید بوت های شیک و مجلسی کردید از اینکه می توانید به راحتی لباس رسمی کاری تان را هم بپوشید متعجب خواهید شد. اکثر این بوت ها را نمی توان از سایر کفش های مجلسی متمایز کرد و بین آنها فرق نمایانی نیست فقط تفاوتشان این است که ارتفاع بوت بلندتر است و در برخی موارد کنار بوت زیپ دارد در حالیکه کفش های مجلسی بند دارند.

۲ -داخل آستردوزی شده باشد

اگر قرار است این کفش های زمستانی را در دماهای زیر صفر بر پا کنید باید آستردوزی شده باشند. در اینجا دستتان باز است و می توانید انتخاب کنید. برخی از بوت ها برای دور نگه داشتن رطوبت از پا، آستر بسیار سبکی دارند در حالیکه برخی دیگر از پشم حیوانات یا کف ترکیبی برای ساخت لایه ی عایق بندی شده و ضخیم استفاده می کنند.

می توانید بوتی بخرید که ظاهر بیرونی سفت تری دارد اما داخل آن چرمی و نرم تر است اما این کفش ها رطوبت (منجمله عرق) را از پا دور نمی کنند. اما هر آستری را که انتخاب کنید باید چیزی در داخل بوت باشد که هوای گرم داخل کفش را نگه دارد نه اینکه آن را به بیرون بفرستد. پشم گوسفند و پوست بره برای این کار عالی هستند. پولی اتیلن یا پولی استر برای بوت های سبک خوب است اما آستر آنها کمتری عایق بندی شده است. کسانی که ترجیح می دهند کل کفش از چرم ساخته شده باشد می توانند پوست نرم گوساله را برای آسترها انتخاب کنند.

۳ -کف لاستیکی برای بوت

از هر متخصص کفش مجلسی که سوال کنید به شما خواهد گفت که کف چرمی برای هر مرد خوش پوشی امری ضروری است. این موضوع در تابستان و بهار صدق می کند اما در سوز سرما و زمین های پوشیده از برف و یخ خیر.

کف های چرمی راحت هستند و کفاشان کاربلد می توانند آن را تا چند بار به راحتی عوض کنند. اما در زمستان باید کف لاستیکی و استوک دار باشد. خوش پوش ترین مردان در فصل زمستان را اگر نگاه کنید خواهید دید که کفش زمستانیشان تخت لاستیکی دارد که به کف چرمی زیری متصل شده است  حتی بین قسمت لاستیکی پاشنه ی کفش و قسمت انگشتان می توان چرم را مشاهده کرد.

اما از آنجا که این لاستیک ها به اندازه ی لاستیک های بوت های کاری یا هاکی ضخیم نیست باید آنها را چند وقت یک بار عوض کرد (هر دو سه سال یک بار بسته به میزان استفاده از کفش). اما این مقدار عوض کردن ارزش این را دارد وقتی در نظر بگیریم که با این کار کفش و بوت در برف عملکرد خوبی خواهد داشت و می توان هنوز  آن  بوت را با یک دست کت و شلوار کاری هم پا کرد.

اگر واقعا می خواهید در هوای برفی بوت بر پا کنید، بوتی را انتخاب کنید که تخت آن لاستیکی باشد. زمانی می رسد که چرم خالص چندان به کار نمی آید و در آن برهه از زمان بهتر است بوت چرمی با تخت لاستیکی را بر چا کنید.

۴ -ارتفاع و پوشش قوزک پا

یک بوت زمستانی خوب – مجلسی یا غیرمجلسی – باید ارتفاعی داشته باشد که به راحتی بتوان با آن در برف ها راه رفت.  اگر بوت ها طوری طراحی شده اند که انگار نه انگار قرار است در برف های عمیق با آنها راه رفت به همین خاطر فقط تا روی قوزک را می پوشانند که البته برای افرادی که مرتبا در پیاده روهایی که برفشان آب شده راه می روند خوب است. البته واقعیت این است که وقتی کت و شلوار کاری تن آدم باشد هیچ وقت به برف بازی و قدم زدن در برف ها نمی رود به همین خاطر هم ارتفاع بیشتر از قوزک پا هم نیاز نیست.

اما اگر آدم هوس کند خود را در برف ها رها کند چه؟ و بخواهد در برف ها قدم بزند و از زیبایی فصل زمستان بهره مند شود چه کار باید کند؟ بهتر است شما کاربران هاو کن یو بوتی را انتخاب کند که ارتفاع بیشتری دارد – به بیان دیگر بهتر است نیم بوت بخری. البته اصطلاح نیم بوت غلط انداز است چرا که نیم بوت واقعا از اکثر دیگر ارتفاع بیشتری دارد. بوتهای نظامی هم این ارتفاع را دارند اما برای افرادی که خدمت سربازی را به تازگی تمام کرده اند شاید چندان خاطره ی  خوشی را در بر نداشته باشند و به علاوه ظاهر شیکی هم ندارند.

نگهداری از بوت های فصل زمستان

باید به یاد داشت که درست است قیمت این نوع بوت هایی که ذکر کردیم شاید گران باشد اما یک سرمایه گذاری به حساب می آید. آدم هر چقدر پول بدهد آش می خورد. اگر از این این بوتها به خوبی نگه داری شود قابلیت ماندگاری بالا دارند و تا چند دهه می توان آنها را پوشید. مسلم است که اگر هم از آنها خوب مراقبت نکنیم به زودی باید آنها را دور انداخت. حتما این سوال برایتان پیش آمده که چطور از این بوتهای زمستانی باید نگه داری کرد؟ نگهداری از بوت های مختص فصل سرما چند اصل اساسی دارد:

۵ -آنها را تمیز کنید

همیشه وقتی فصل زمستان تمام شد و برف ها هم آب شدند آنها را تمیز کنید. با بک دستمال کاغذی یا دستمال چند لایه قبل از آب شدن یخ و برف آنها را از روی بوتها پاک کنید. اینطور مانع از نفوذ نمک و گل و خاک و سایر مواد شیمیایی که می توانند الیاف بوت را نابود کنند و بعضی وقت ها هم با رنگ های بوت واکنش انجام می دهند و باعث از بین رفتن رنگ می گردند، می شوید.  بنابراین خود را عادت بدهید هر از چند گاه که در دفتر خود نشسته اید و یا هر جای دیگر ، یک دستمال کاغذی بردارید و بوت خود را تمیز کنید. وقتی به خانه رسیدید هم با دستمالی که با آب گرم مرطوب شده آن را تمیز کنید و بعد هم با حوله ی خشک آن را خشک کنید.

این بهترین کاری است که می توانید برای نگه داشتن بوت چرمی زیبای خود انجام دهید مخصوصا در شهری مثل تهران که در زمستان و هنگام برف پر از گل و لای است.

۶- حالت دهنده

حالت دهنده ی چرم به تقویت بوت چرمی تان کمک می کند. به الیاف سازنده ی چرم رطوبت اضافه می کند. همانطور که لب های ما ترک بر می دارد و خشک می شود، مواد طبیعی چرم بوت هم همینطور می شود. خود را عادت بدهید که حداقل هر سال وقتی زمستان فرا می رسد بوت هایتان را حالت دهید. اینگونه طول عمر آنها را هم افزایش می دهید. این را به ساگی می توانید انجام دهید: فقط کافی است چرم را با آب گرم و دستمال تمیز کنید و با یک پارچه ی نرم حالت دهنده و نرم کننده را به بوت بیفزایید.بگذارید یک روز کامل به خورد بوت برود و بعد سطح آن را پولیش کنید.

۷ -پولیش (صیقلکاری )

معنای پولیش، خیلی بیش از براق کردن است. پولیش کفش را هر چند ماه یک بار استفاده کنید تا سطح سفت و هموار بوت ها همچنان باقی بماند و آب و رطوبت را به بیرون براند.برای اکثر بوت های ساخته شده از پوست گوساله یک پولیش واکسی کفایت می کند. اگر جنس بوت شما چیزی شبیه چرم جیر است به دنبال یک پولیش مخصوص جیر باشید که بر بافت سطح آن تاثیر نگذارد.

اگر هم شک دارید یک تکه ی کوچک از بوت جیر خود را با آن پولیش که در اختیار دارید امتحان کنید تا از عوض نشدن رنگ آن ناحیه مطمئن شوید. برخی از مردان هم دوست دارند همراه با پولیش اسپری ضدآب به درزها و یا سطح بوت خود بزنند اما شما حواستان باشد که بسیاری از آن اسپری ها برای مواد ترکیبی فرموله سازی شده اند.ممکن است باعث از دست رفتن رنگ چرم ساده شوند. پس اینجا هم خوب است اول امتحان کنید. یادتان باشد که یک بوت مجلسی شیک مختص هوای سرد زمستان، اگر به خوبی از آن مراقبت شود، به خوبی پاهای شما را حتی در بذترین هواها گرم می کندو ماندگاری بالا خواهد داشت.

راهنمای خرید کفش مجلسی مردانه

مشخصات یک بوت خیلی خوب

منبع : zendegionline.ir – بیتوته – howcanu.com


برچسب ها : مشخصات زمستانه

نکات مهم برای خرید بوت | مشخصات مهم یک کفش زمستانه

گزارش تخلف

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه این سایت مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق نشانی ایمیل زیر اطلاع دهید.

mr.nashenas3@gmail.com

خبرهای تازه