دسته بندی ها

۸ پرده از هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال/ استقلال در قعر! +جدول

۸ پرده از هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال/ استقلال در قعر! +جدول

فوتبال 

 سرویس ورزشی فردا: هفته هفتم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور با برگزاری 8 مسابقه در 3 روز پیگیری شد و با پایان یافتن این هفته از رقابت ها تیم فوتبال پارس جنوبی صدرنشین بلامنازع لیگ شد.

در پایان این هفته از رقابت ها، سرخابی های پایتخت مقابل حریفان اصفهانی به تساوی دست یافتند و پارس جنوبی صدرنشین نیز مقابل یاران دایی به یک امتیاز دست یافت تا از یک سو تیم های پارس جنوبی، پرسپولیس و پدیده در رتبه های اول تا سوم قرار بگیرند و از سوی دیگر نیز استقلال به قعر جدول رده بندی برسد. 

جدول 

پرده اول: جلال‌الدین مرد سرنوشت ال‌کلاسیکو!

 در دیداری که پرسپولیس شانس بزرگی برای پیروزی پیش از جدال حساس خود در لیگ قهرمانان داشت در نهایت به تساوی مقابل سپاهان رضایت داد تا طرفداران فوتبالی از دیدن یک بازی زیبا و جذاب و البته جنجالی لذت ببرند.

استادیوم: نقش جهان                هفته: هفتم لیگ برتر/ فصل هفدهم
داور:    اشکان خورشیدی         کمک داوران: سجاد طوری- رحیم شاهین و علی صفایی

سپاهان:
 
لی اولیویرا، حسن جعفری، ساسان انصاری، عزت اله پورقاز(ژاویر رودریگز 70)، شاهین ثاقبی، سعید آقایی، میلاد سرلک، مهرداد محمدی (رضا میرزایی)، مروان حسین، رافائل (78 جلال الدین علی محمد ی) و سیاوش یزدانی
سرمربی: زلاتکو کرانچار

پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی (77 شایان مصلح)، محسن ربیع خواه، شجاع خلیل زاده، محمد انصارى، صادق محرمی، فرشاد احمدزاده، وحید امیری، محسن مسلمان (70، بشار رسن)، مهدى طارمى و علی علیپور (87 کمال کامیابی نیا)
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

اخطار مهدی طارمی(پرسپولیس)، سیاوش یزدانی(سپاهان)، ابوالحسن جعفری(سپاهان) فرشاد احمدزاده(پرسپولیس)میلاد سرلک(سپاهان)، جلال‌الدین علی محمدی(سپاهان)

شرح گل ها

سپاهان 0 پرسپولیس 1: ( دقیقه 38، مهدی طارمی): مهدی طارمی در غیاب گادوین منشا به عنوان پنالتی زن اول پرسپولیس مامور نواختن این ضربه شد و آن را برخلاف جهت حرکت اولیویرا به گل اول پرسپولیس تبدیل کرد.

سپاهان یک پرسپولیس یک : (دقیقه 64، مروان حسین): ارسال کرنر اینبار برای سپاهان با ضربه سر مروان حسین گل تساوی بخش زردپوشان را در پی داشت.

سپاهان 1 پرسپولیس 2: (دقیقه 72، علی علیپور): حرکت فوق العاده پرسپولیسی ها پشت محوطه جریمه و پاس در عمق فرشاد احمدزاده برای علیپور این بازیکن را با اولیویرا تک به تک کرد تا دروازه سپاهان برای بار دوم باز شود.

سپاهان 2 پرسپولیس 2: ( دقیقه 86، علی محمدی): اینبار زلاتکو در مورد تعویض هایش به نتیجه رسید و دو تعویضی او توانستند در نقش گلساز و گلزن ظاهر شوند. ارسال رضا میرزایی با عبور از تمام بازیکنان به علی محمدی رسید تا او با ضربه ای زمینی بیرانوند را بار دیگر تسلیم کند.

شرح بازی:

شاگردان برانکو ایوانکوویچ در همان دقایق ابتدایی توسط علی علیپور به گل رسیدند ولی این گل از سوی اشکان خورشیدی داور مسابقه مردود اعلام شد. بعد از آن کیفیت بازی به طور محسوسی افت کرد و دو تیم موقعیتی روی دروازه مقابل خلق نکردند.
شوت رافائل بازیکن تیم سپاهان که با اختلاف کم از بالای دروازه پرسپولیس به اوت رفت، در دقیقه ۲۷ یخ بازی را آب کرد. در دقیقه ۳۳ پرسپولیس موقعیتی را با ارسال محسن مسلمان به دست آورد و مهدی طارمی این سانتر را به جای سر با دست به سمت وحید امیری انداخت و امیری هم این توپ را گل کرد؛ ولی داور این گل را هم مردود دانست و به طارمی کارت زرد داد.
سرانجام تلاش مهدی طارمی برای گلزنی به سپاهان در دقیقه ۳۹  جواب داد و این بازیکن توانست از روی نقطه پنالتی برای پرسپولیس گل بزند تا نیمه اول با همین یک گل به اتمام برسد. خطای پنالتی هم توسط سیاوش یزادنی روی طارمی رخ داد بود.
در نیمه دوم این سپاهان بود که برای جبران نتیجه کارش را هجومی تر آغاز کرد. ابتدا ساسان انصاری شوتی به سمت دروازه پرسپولیس زد که علیرضا بیرانوند با اثرگذاری روی این توپ مانع گلزنی سپاهان شد. پرسپولیس دفاعی تر از نیمه نخست ظاهر شد. همین مسئله باعث شد دفاع پرسپولیس در دقایق ابتدایی نیمه دوم زیر فشار حملات سپاهان قرار بگیرد. این حملات در دقیقه ۶۱ جواب داد. مروان حسین با یک ضربه سر توانست دروازه پرسپولیس را باز کند.
بعد از گل تساوی، پرسپولیسی ها به خودشان آمدند و مجددا بازی را در دست گرفتند. نتیجه تلاش بازیکنان پرسپولیس هم گلی بود که علی علیپور در دقیقه ۷۲ روی پاس در عمق فرشاد احمدزاده به ثمر رساند.
پرسپولیس بعد از این گل بازهم فرصتهایی برای گلزنی داشت ولی قدر این موقعیتها را ندانست تا در دقیقه ۸۷ دوباره گل تساوی را دریافت کند. اینبار جلال الدین علی محمدی توانست روی سانتر زیبای میرزایی و غفلت مدافعان پرسپولیس گل دوم سپاهان را به ثمر برساند.
پرسپولیس در حالی این دو گل را دریافت کرد که علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوشش روی هر دو گل مقصر بود و همین امر نگرانی ها برای بازی با الهلال را بیشتری خواهد کرد.
بعد از این گل درگیری هایی بین بازیکنان سپاهان و پرسپولیس رخ داد که داور به میلاد سرلک و جلال علی محمدی از سپاهان و فرشاد احمدزاده از پرسپولیس کارت زرد داد.
تلاش بازیکنان دو تیم برای تغییر نتیجه ثمری نداشت تا بازی در نهایت با همان نتیجه تساوی ۲ به ۲ تمام شود.

بهترین بازیکن

مهدی طارمی با وجود از دست دادن فرصت های کلیدی تحرک فوق العاده ای در این بازی داشت؛ اما در جمع پرسپولیسی ها صادق محرمی و وحید امیری نیز فوق العاده بازی کردند اگرچه بازی آنها همچنان بی اشتباه نیست. در جمع سپاهانی ها هم ساسان انصاری پرانگیزه و پرنفس بود و حسن جعفری با بازوبند کاپیتانی نمایش بی عیب و نقصی ارائه کرد.

اتفاق ویژه

جلال الدین علی محمدی وینگر سپاهان در دقیقه84 با تکل روی پای فرشاد احمدزاده مانع از فروریختن دروازه تیمش شد و بلافاصله در ضدحمله با یک ضربه روی پا سانتر رضا میرزایی را به گل تبدیل کرد تا مرد سرنوشت ساز این بازی باشد.

دقایق حساس:

دقیقه 3: پرسپولیس در اولین حمله خطرناک خود به گل رسید که داور آن را مردود اعلام کرد. پرتاب اوت دستی بلند از سوی پرسپولیسی ها با گل خطای شجاع خلیل زاده همراه شد تا پرسپولیس دست خالی بازگردد.

دقیقه 8: حرکت علی علیپور درون محوطه جریمه و کورس او با پورقاز در نهایت با کات بک هم درون شش قدم همراه شد که ضربه طارمی به راحتی در اختیار لی قرار گرفت.

دقیقه 9: در میان غفلت مدافعان پرسپولیس این مروان حسین بود که با بیرانوند تک به تک شد اما ضربه اش را در عین تعجب راهی اوت کرد.با این حال داور با اعلام آفساید این بازیکن عراقی توپ را در اختیار پرسپولیسی ها قرار داد تا سپاهانی ها حسرت فرصت از دست رفته را نخورند.

دقیقه 14: ساسان انصاری در آستانه ورود به محوطه جریمه توسط صادق محرمی با خطا متوقف شد تا اشکان خورشیدی یک ضربه ایستگاهی به سود سپاهان اعلام کند.

دقیقه 15: این ضربه را ساسان با ارسالی قدرتمند و زمینی به سمت شش قدم نواخت که توپ با عبور از تمام بازیکنان راهی اوت شد.

دقیقه 25: ساسان انصاری پشت محوطه جریمه پرسپولیس پا به توپ شد و در فرصتی مناسب به قصد دروازه بیرانوند شوت خود را نواخت که این ضربه راهی اوت شد.

دقیقه 25: روی اشتباه صادق محرمی سپاهانی ها صاحب فرصت ضدحمله شدند که این حرکت آنها توسط شجاع خلیل زاده ناکام ماند.

دقیقه 27: رافائل اسچولر از پشت محوطه جریمه دارای موقعیت شوتزنی شد که ضربه اش با اختلافی کم از بالای دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 29: ارسال ساسان انصاری برای شاهین ثاقبی در شرایطی که این بازیکن موقعیت خوبی برای باز کردن دروازه پرسپولیس با ضربه سر داشت راهی به چارچوب نیافت و در نهایت این بازیکن اعتقاد داشت مدافع پرسپولیس او را شارژ کرده است.

دقیقه 31: مهدی طارمی قصد داشت از غافلگیری مدافعان سپاهان سود ببرد و خودش ضربه کرنر را به قصد استفاده علیپور ارسال کرد که توپش را مدافعان کم تعداد سپاهان راهی بیرون کردند.

دقیقه 34: پرسپولیس روی ارسال درون شش قدم و در ادامه ضربه وحید امیری به گل دست یافت اما داور به دلیل هند طارمی ضمن قطع بازی، توپ را در اختیار سپاهان قرار داد. اعتراض نیمکت نشینان و بازیکنان دو تیم در نهایت با مشورت کمک داور و داور یک کارت زرد برای مهدی طارمی و مهرداد محمدی در پی داشت و بازی از سوی سپاهان از سر گرفته شد.

دقیقه 37: پرسپولیس روی ارسال کرنر محسن مسلمان و خطای سیاوش یزدانی روی طارمی صاحب یک ضربه پنالتی شد.

دقیقه 49: روی ضدحمله سریع سرخپوشان بازیکن سپاهان با دست مانع عبور توپ فرشاد احمدزاده شد که خورشیدی یک ضربه ایستگاهی از منطقه مناسب نصیب پرسپولیس کرد اما نتوانستند از آن سود ببرند.

دقیقه 52: حرکت مهدی طارمی به داخل هجده قدم و کات بک او برای علیپور پیش از ضربه مهاجم شماره 70 سرخپوشان نصیب اولیویرا شد.

دقیقه 53: اینبار ساسان انصاری درون هجده قدم صاحب فرصت شد که ضربه او با برخورد به مدافع پرسپولیس به شکلی خطرناک راهی کرنر شد.

دقیقه 55: ارسال کرنر محسن مسلمان با ضربه سر شجاع خلیل زاده فرصت خوبی برای گل دوم پرسپولیس شکل داد که ضربه مدافع پیش تاخته سرخپوشان به شکلی خطرناک راهی اوت شد.

دقیقه 56: اینبار ضربه از پشت محوطه جریمه مروان حسین به شکلی خطرناک با مهار تک ضرب بیرانوند همراه شد تا آه از نهاد طرفداران این تیم بلند شود.

دقیقه 61: ارسال توپ پشت محوطه جریمه برای شاهین ثاقبی این بازیکن را با بیرانوند در آستانه تک به تک شدن قرار داده بود که ماهینی با تکل بلند خود مانع از این اتفاق شد.

دقیقه 65: ساسان انصاری در حرکتی فوق العاده با عبور از دو مدافع پرسپولیس و از زاویه بسته قصد باز کردن دروازه بیرانوند را داشت که توپش راهی کرنر شد.

دقیقه 67: برخورد عزت پورقاز که قصد داشت ضربه سر خود را در میانه میدان بزند با علیپور باعث مصدومیت این بازیکن شد تا از زمین خارج شود و تحت بررسی پزشکی قرار گیرد.

دقیقه 70: ضربه شاهین ثاقبی از داخل هجده قدم در شرایطی مناسب با برخورد به ساسان انصاری راهی اوت شد تا فرصت خوبی از دست سپاهان برود.

دقیقه 75: بشار رسن با پاسی فوق العاده مهدی طارمی را صاحب فرصت کرد که ضربه سر ضرب این بازیکن با اختلاف و به شکل خطرناک راهی اوت شد.

دقیقه 77: حرکت فوق العاده وحید امیری درون محوطه جریمه و پاس او درون شش قدم به مهدی طارمی در شرایط تک به تک با واکنش لی اولیویرا همراه شد تا بهترین فرصت برای گل بعدی از دست برود.

دقیقه 79: ارسال کرنر بشار رسن برای شجاع خلیل زاده اینبار هم با ضربه دقیقی از این مدافع همراه نبود تا فرصت از دست برود.

دقیقه 90: برخورد سنگین بین مصلح و سرلک، بازیکن شماره 6 را با مصدومیت شدیدی مواجه کرد که لحظاتی استادیوم را در شوک فرو برد و همگی نگران این بازیکن شدند.

نکات بازی:

* سپاهان بعد از 11 سال در استادیوم نقش جهان میزبانی پرسپولیس را برعهده دارد.
* ساسان انصاری که سابقه حضوری کوتاه مدت در پرسپولیس را در کارنامه دارد امروز مقابل تیم سابق خود قرار می‌گیرد و در سمت مقابل نیز شجاع خلیل زاده نیز با 5 سال سابقه حضور در سپاهان امروز با پیراهن شماره 3 سرخ برابر این تیم قرار می‌گیرد.
* برانکو ایوانکوویچ تاکنون برابر سرمربیان خارجی شاغل در فوتبال ایران شکست نخورده و اکنون باید دید برابر زلاتکو در این تقابل چه نتیجه‌ای را رقم می‌زند.
* یکی از تماشاگران با پرتاب یک شی هلی شات ورزشگاه را مورد اصابت قرار داد تا در کار آن خلل ایجاد شود.
* عدم نصب تلویزیون در جایگاه خبرنگاران باعث شده بود تا آنها با مشکلاتی برای پوشش خبرهای خود مواجه باشند و نتوانند صحنه های آهسته و حساس این دیدار را تماشا کنند.

 پرده دوم: پنجه‌های حسینی مانع از شکست استقلال

 در بازی که استقلال نیاز مبرم به پیروزی داشت، در دقیقه 11 با گل چشمی از ذوب آهن پیش افتاد؛ اما گل نژاد مهدی در دقیقه 78 بازی را به تساوی کشاند تا منصوریان در آستانه اخراج قرار بگیرد.

هفته هفتم لیگ برتر/ ساعت: 20
استادیوم آزادی/ تماشاگر: 22 هزار نفر
داور: پیام حیدری ، کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی و مهدی عالیقدر

اخطار: محمد نژادمهدی (63) و محمدرضا حسینی (92) از ذوب آهن و لئوناردو پادوانی (90) و روزبه چشمی (93) از استقلال

ترکیب استقلال
سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، پادوانی، وریا غفوری، زکی پور، امید نورافکن، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، سرور چپاروف (84 امید ابراهیمی)، جابر انصاری(74 مهدی قائدی) و حسن بیت سعید (81 علی قربانی)
سرمربی : علیرضا منصوریان

ترکیب ذوب آهن
رشید مظاهری، دانیال اسماعیلی فر، محمد نژاد مهدی، وحید محمدزاده، محمد ستاری، مهدی مهدی پور، حمید بوحمدان، محمدرضا حسینی، اسماعیل شریفات(69 سیدایمان موسوی)، احسان پهلوان(59 - ربیع عطایا) و مرتضی تبریزی
سرمربی: امیرقلعه نویی

شرح بازی:

نیمه اول با حملات استقلال شروع شد. بازیکنان این تیم تحت تاثیر اتفاق های روز گذشته انگیزه زیادی داشتند تا سرمربی تیم شان را نجات دهند. در دقیقه 5 بازی استقلال می توانست توسط بیت سعید دروازه ذوب آهن را باز کند که این اتفاق نیفتاد. اما انتظار استقلالی ها برای گل زدن چندان طولانی نبود، چراکه در دقیقه 11 بازی روزبه چشمی روی اشتباه مدافعان ذوب آهن در یارگیری موفق شد دروازه حریف را باز کند. بعد از این گل استقلال بازهم روی توانایی های بیت سعید حملات خود را ادامه داد و یکی دو موقعیت نصفه و نیمه بدست آورد که این موقعیت ها تبدیل به گل نشد. در این نیمه ذوب آهن نمایش خوبی نداشت و به جز یک صحنه نتوانست دروازه استقلال را تهدید کند.

در نیمه دوم اما شاگردان قلعه نویی سراپا حمله شدند. آنها از همان دقیقه 46 بازی سعی کردند به دروازه استقلال فشار بیاورند که در این امر موفق هم بودند. شاگردان امیر قلعه نویی کاملا بر بازی مسلط بودند تا این که در دقیقه 78 بازی موفق شدند دروازه استقلال را باز کنند. بعد از گل در حالی که احتمال می رفت استقلال بازی را تهاجمی ادامه دهد؛ اما این ذوب آهن بود که بازی را تهاجمی دنبال کرد و همین مساله باعث شد در دقایق پایانی بازی هواداران به شدت علیه منصوریان و افتخاری شعار بدهند. نکته عجیب این بازی بازهم تعویض های عجیب منصوریان بود که بازهم نتوانست گره از کار استقلال باز کند.

شرح گل:

1-0 (استقلال): روزبه چشمی در دقیقه 11 سانتر بیت سعید را روی اشتباه مدافعان ذوب آهن در جایگیری وارد دروازه رشید مظاهری کرد.

1-1 (ذوب آهن ): سانتر مهدی پور به روی دروازه با ضربه نژاد مهدی وارد دروازه استقلال شد.

بهترین بازیکن:
سید حسین حسینی در این بازی بارها دروازه استقلال را نجات و اگر او نبود شاید استقلال امشب پنجمین شکست خود را در ٧ هفته تجربه می کرد.

دقایق حساس:

دقیقه 5: فرار بیت سعید و ضربه او با برخورد به مدافعان ذوب آهن به بیرون رفت.

دقیقه 19 : سانتر وریا غفوری با ضربه سر بیت سعید همراه شد، اما توپ به مدافعان ذوب آهن برخورد کرد.

دقیقه 20 : پاس احسان پهلوان در درون محوطه جریمه به محمد حسینی رسید و ضربه او را حسین حسینی با یک عکس العمل زیبا مهار کرد.

دقیقه 27 : سانتر فرشید اسماعیلی در داخل محوطه جریمه به انصاری رسید، اما ضربه او به مدافعان ذوب آهن برخورد کرد.

دقیقه 34 : شوت مهدی پور از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 50 : ضدحمله سریع بازیکنان ذوب آهن توپ را در موقعیت عالی در اختیار تبریزی قرار داد، اما سیدحسین حسینی توپ را از زیر پای این بازیکن جمع کرد.

دقیقه 54 : پاس هماهنگ بیت سعید  و جابر انصاری باعث ضربه بیت سعید شد، اما توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 57 : ضربه ایستگاهی غفوری با عکس العمل مظاهری به اوت رفت.

دقیقه 58 : سانتر چپاروف می رفت که به صورت مستقیم وارد دروازه شود، اما مظاهری اجازه ورود توپ به دروازه را نداد.

دقیقه 61 : سانتر مهدی پور با ضربه چشمی همراه شد، اما حسینی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 62 : شوت اسماعیل شریفات از پشت محوطه جریمه با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 65 : فرار عالی وریا غفوری و سانتر او در یک رفت و برگشت به فرشید اسماعیلی رسید، اما شوت او با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 68 : اسماعیل شریفات در محوطه جریمه به زمین افتاد، اما داور این صحنه عجیب را پنالتی اعلام نکرد.

دقیقه 72 : سانتر از سمت راست را محمد حسینی از 2 قدمی دروازه به بیرون زد تا با بی دقتی گل اول ذوب آهن به ثمر نرسد.

دقیقه 79 :ضربه فرشید اسماعیلی از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 86 : سانتر فوق العاده قائدی در موقعیت دروازه خالی به قربانی رسید، اما او توپ را به شکلی عجیب به بیرون زد.

اتفاق ویژه:

استقلال در حالی که به شدت به 3 امتیاز این بازی احتیاج داشت باز هم ناکام ماند و با رضایت به تقسیم امتیازات و زدن تنها دو گل در 7 بازی ضعیف ترین شروع فصل تاریخ استقلال رقم خورد تا تیره روزی های این تیم همچنان ادامه داشته باشد.

حواشی:

*بازیکنان استقلال پیش از شروع بازی از سوی هواداران تشویق شدند.
*جو استادیوم پیش از شروع بازی کاملا آرام است و فعلا خبر از شعارهای انتقادی نیست.
*داریوش شجاعیان و محسن کریمی دو بازیکن غایب استقلال هم اکنون در ورزشگاه آزادی حضور دارند و بازی تیم شان را تماشا می کنند.
* امید ابراهیمی که بعد از مدت ها در لیست 18 نفره استقلال نامش به چشم می خورد، به شدت از سوی هواداران تشویق شد.

*پیش از شروع بازی امیر قلعه نویی و علیرضا منصوریان برخورد بسیار گرمی با هم داشتند.

*از بین بازیکنان استقلال خسرو حیدری، امید نورافکن، امید ابراهیمی، مجید حسینی و حسین حسینی بازیکنانی بودند که سمت قلعه نویی رفتند و از او برای حضور در زمین بازی رخصت گرفتند.

*امیرقلعه نویی پیش از شروع بازی به شدت از سوی هواداران استقلال تشویق شد.

*نمایش خوب بیت سعید در دقایق ابتدایی بازی باعث شده تماشاگران استقلال به شدت او را تشویق کنند.

*در دقیقه 46 بازی، داور مسابقه میک مک در مورت را از زمین بازی اخراج کرد.

* در دقیقه 86 بازی تمام استادیوم یک صدا خواهان برکناری منصوریان و افتخاری هستند.

پرده سوم: فتح دربی با نوید

 فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان از ساعت ١٩ به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان پورموسوی موفق شدند با تک گل نوید عاشوری در دقیقه ٢٤ به پیروزی برسند.

هفته هفتم، سی و یکم شهریور ١٣٩٦

ورزشگاه تختی آبادان

داور: سید مهدی سید علی

اخطارها:

رحیم زهیوی (10)، احمد عبدالله زاده(22)، سینا مریدی(34)، آرش افشین(58)، حمید گلزاری(95) از فولاد خوزستان و مگنو باتیستا (37) از صنعت نفت آبادان

صنعت نفت آبادان:

ناصر سالارى، حسین بغلانى، مرتضی اسدی، علی عبدالله زاده، مسعود ابراهیم زاده، مگنو باتیستا(87 میلاد جهانی)، آگوستو سزار، کرارجاسم، زبیر نیک نفس، شیمبا و محمد شادکام(67 محمد امین درویشی)

سرمربی فراز کمالوند

فولاد خوزستان:

احسان مرادیان، ایوب والی، عبدالله کرمی، فرشاد جانفزا(72 امیر ذلیکانی)، پیمان شیرزادی، عبدالله ناصری، آرش افشین(66 حمید گلزاری)، نویدعاشوری، سینامریدی(92 میلاد بدرقه)، احمد عبدالله زاده و رحیم زهیوی
سرمربی: سید سیروس پورموسوی

شرح گل:

١-٠(فولاد خوزستان): اوت دستی پیمان شیرزادی به رحیم زهیوی رسید و زهیوی توپ را به افشین رساند، ضربه آرش افشین را سالاری ناقص دفع کرد تا عاشوری شماره ٢٤ فولاد در دقیقه ٢٤ دروازه صنعت نفت را باز کند.

شرح بازی :
تیم فولاد خوزستان در آخرین بازی از هفته هفتم لیگ برتر با یک گل مقابل صنعت‌نفت آبادان به پیروزی رسید.

بازگشت حسین بغلانی به خط دفاعی و قرار گرفتن زبیر نیک‌نفس در ترکیب اصلی نفت آبادان، تغییرات فراز کمالوند نسبت به بازی قبلی تیمش بود. سرمربی نفت با پرتعداد کردن نفراتش در خط میانی در صدد گرفتن نبض میانه میدان و تغذیه مهاجمانش بود. در فولاد خوزستان غیبت حامد لک به‌ دلیل محرومیت، خروج فرزاد جعفری از ترکیب و اضافه شدن فرشاد جانفزا به جمع نفرات اصلی از جمله تغییرات در تیم فولاد خوزستان بود.

در نیمه اول بازیکنان صنعت‌نفت و فولاد ارائه‌گر یک بازی قابل قبول بودند که با موقعیت‌های گلزنی روی دروازه‌های دوتیم و یک گل برای فولادی‌ها همراه بود. صنعت‌نفت با حمایت هوادارانش بازی را تهاجمی آغاز کرد و در دقیقه دوم صاحب فرصت گلزنی شد که ضربه لوسیانو پریرا توسط مرادان مهار شد. در دقیقه 13 شوت بغلانی به خارج رفت و در دقیقه 14 مرادیان سنگربان فولاد ارسال خطرناک سزار را به خوبی مهار کرد.

در دقیقه 20 تیم نفت آبادان صاحب یک فرصت عالی گلزنی شد؛ اما ضربه آگوستو سزار در پی پاس کرار جاسم به تیر عمودی دروازه‌ فولاد برخورد کرد و دقایقی پس از این صحنه گل تیم فولاد خوزستان در پی یک ضدحمله توسط علی‌اصغر عاشوری به ثمر رسید تا شادی به اردوی فولادی‌ها بیاید.

یاران فولاد خوزستان که با گل عاشوری از زیر فشار خارج شده بودند، در دقیقه 30 با شوت محکم زهیوی دروازه میزبان را تهدید کردند، اما واکنش سالاری مانع از گلزنی زهیوی شد و پس از آن دو ضربه از محمد شادکام و آگوستو سزار برای صنعت‌نفت به هدر رفتند. شوت آرش افشین در دقیقه 37 فرصت بعدی فولاد را رقم زد که این ضربه فضای بالای دروازه را شکافت و در ادامه این نیمه هم تلاش بازیکنان دوتیم راه به جایی نبرد تا وقت نخست بازی با تک گل عاشوری به سود فولاد به پایان برسد.

بازی در نیمه دوم به‌خاطر تغییر سکوی متعلق به هواداران تیم فولاد خوزستان با چند دقیقه تأخیر آغاز شد. تیم نفت آبادان برای جبران گل خورده بازی می‌کرد و فولاد به‌ دنبال استفاده از ضدحملات و رسیدن به گل دوم بود.

دقایق ابتدایی نیمه دوم بدون حادثه دنبال شد، اما در دقیقه 62 دروازه‌های هر دوتیم تهدید شد. ابتدا لوسیانو پریرا نتوانست از پاس زیبای کرار جاسم استفاده کند و ضربه پای چپ وی به خارج رفت و بلافاصله یک موقعیت نصیب فولادی‌ها شد که شوت عاشوری با واکنش سالاری دروازه‌بان نفت به کرنر رفت.

در دقیقه 73 ضربه ایستگاهی را لوسیانو پریرا برای صنعت‌نفت نواخت و احسان مرادیان با شیرجه‌ای زیبا توپ را به کرنر فرستاد. در دقیقه 88 نیز شوت کرار جاسم در دستان مرادیان قرار گرفت و در دقیقه پایانی وقت تلف شده، شوت زبیر نیک‌نفس به بالای دروازه رفت تا آخرین فرصت‌های گلزنی تیم میزبان از دست برود.

این بازی در نهایت با تک گل علی‌اصغر عاشوری به سود فولاد خوزستان خاتمه یافت و این تیم 13 امتیازی شد. صنعت‌نفت هم با قبول دومین باخت متوالی هفت امتیازی باقی ماند.

دقایق حساس:

دقیقه ٢: اشتباه خط دفاعی فولاد موقعیتی را برای شادکام ساخت، پاس شادکام به شیمبا رسید اما ضربه مهاجم برزیلی را دروازه بان فرلاد در آغوش گرفت.

دقیقه ١٤: سانتر آگوستو سزار از سمت چپ به طور خطرناکی روی دروازه فولاد رفت که مرادیان به زیبایی با یک دست توپ را بیرون کشید.

دقیقه ٢٠: پاس محمد شادکام از سمت راست با ضربه کرار جاسم همراه شد و به طور خطرناکی بعد از برخورد با تیرک به اوت رفت.

دقیقه ٣٠: شوت زیبای رحیم زهیوی از پشت محوطه جریمه را سالاری با یک عکس العمل بسیار زیبا دور  کرد.

دقیقه ٣١: شوت کرار جاسم با اختلاف از دروازه فولاد به بیرون رفت.

دقیقه ٣٤: ضربه از راه دور آگوستو سزار را مرادیان به زیبایی جمع کرد.

دقیقه ٣٦: حرکت تاکتیکی آرش افشین و فرشاد جانفزا یک موقعیت عالی را برای مهاجم رامهرمزی خلق کرد، اما ضربه افشین با اختلاف کم از بالای دروازه صنعت به بیرون رفت.

دقیقه ٤٣: ضربه آزاد خطرناک نویدعاشوری از سمت راست را ناصر سالاری به زیبایی دور کرد.

دقیقه ٦١: سانتر عاشوری از سمت چپ به عاشوری رسید، اما ضربه این بازیکن را سالاری به کرنر فرستاد.

دقیقه ٦٢: ضربه کاشته کرار جاسم و پاس وی به شیمبا رسید، اما ضربه شیمبا با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه ٦٨: شوت کرار در میانه راه به شیمبا رسید و در ادامه ضربه مهاجم برزیلی با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه ٧٤: ضربه آزاد زیبای شیمبا با عکس العمل زیبای مرادیان به کرنر رفت.

دقیقه ٨٩: شوت سرکش کرار جاسم محمد را مرادیان به خوبی در آغوش گرفت.

بهترین بازیکن:

احسان مرادیان دروازه بان فولاد ستاره تیمش بود، او درخشید تا سه امتیاز مهم دربی به حساب فولاد و پورموسوی ریخته شود.

اتفاق ویژه: جنجال در تختی آبادان

در بین دونیمه هواداران صنعت نفت و فولاد به دلیل نزدیکی به هم و کمبود نیروی انتظامی با هم به مشکل برخوردند و آبادانی ها با سنگ و چوب به استقبال هواداران فولاد رفتند.

پس از این اتفاق بازیکنان فولاد به زمین آمدند که ایوب والی با دیدن وضعیت به بازیکنان گفت وارد زمین نشوند، غیبت سرپرست فولاد در این وضعیت جالب توجه بود.

پورموسوی سرمربی فولاد نیز در زمان ورود به زمین و با دیدن این صحنه اعلام کرد که تیمش بدون حضور تماشاگران به میدان نمی رود و چندین دقیقه بازی متوقف شد تا ناظر بازی اعلام کرد به یگان ویژه دستور حضور تماشاگران را می دهد و باید به بازی ادامه دهند.

سرمربی فولاد که از وضعیت ورزشگاه به شدت شاکی بود، گفت سر تیمشان را در این ورزشگاه به مانند فصل قبل می برند.

هواداران فولاد پس از چند دقیقه و با وساطت یگان ویژه وارد قسمت وی آی پی شدند، این دیدار تا دقیقه ٥٥ با تساوی بدون گل در جریان است.

این اتفاقات فصل قبل هم در بازی دو تیم افتاده بود؛ اما برای تکرار نشدن آن راهکار مناسبی ارائه نشده بود.


حاشیه بازی:

* تماشای این مسابقه از سوی باشگاه صنعت نفت آبادان رایگان اعلام شده بود و فوتبالدوستان خوزستانی بدون خریداری بلیط وارد ورزشگاه تختی آبادان می‌شدند.
* گروهی از هواداران فولاد خوزستان از اهواز راهی آبادان شده بودند.
* حامد لک به‌دلیل سه اخطاره بودن در این مسابقه غیبت داشت و احسان مرادیان برای نخستین بار در این فصل در ترکیب فولادی‌ها قرار گرفت.
* تیم فولاد خوزستان با 12 بازیکن برای گرم کردن وارد زمین شد و فرزاد جعفری پس از گرم کردن همراه با نفرات اصلی به سمت نیمکت رفت.
* رحیم زهیوی در دقایق ابتدایی مسابقه به‌خاطر اعتراض به داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.
* نماینده فدراسون فوتبال در دقیقه 42 مسابقه جریان بازی را متوقف کرد تا از طریق بلندگوی ورزشگاه به تماشاگران اعلام شود که از لیزر استفاده نکنند.
* پس از خاتمه نیمه اول بین تعدادی از تماشاگران هوادار صنعت‌نفت و فولاد درگیری‌ به وجود آمد و جایگاه متعلق به تماشاگران تیم فولاد تغییر یافت تا مشکل برطرف شود.
* سیروس پورموسوی از بازیکنانش خواست تا زمان استقرار هواداران این تیم اقدام به آغاز بازی در نیمه دوم نکنند.
* فراز کمالوند هم به سمت گروهی از طرفداران نفت آبادان رفت و از آن‌ها خواست برای تغییر جایگاه ‌خود با مسئولان برگزاری مسابقه همکاری کنند تا بازی زودتر آغاز شود.
* آلفردو کاسمیرو سرمربی تیم استقلال اهواز که سابقه هدایت نفت آبادان را داشته است، از جمله تماشاگران ویژه بازی صنعت‌نفت و فولاد بود.

 پرده چهارم: تساوی دیرهنگام و فریادهای علی دایی

در این مسابقه سایپا ابتدا با گل محمدرضا سلیمانی(86) از حریف پیش افتاد اما پنالتی دیرهنگام حمدی نژاد و باز کردن دروازه شاگردان علی دایی، پارس جنوبی را با 17 امتیاز در صدرجدول لیگ نگه داشت. سایپا نیز با این مساوی 11 امتیازی شد و موقتا تا رده پنجم جدول صعود کرد.

هفته هفتم لیگ برتر؛ ساعت 18:30؛ تاریخ:96/06/31
استادیوم: پاس قوامین تهران
داور: سیدحسین زرگر  کمک ها: علی دودانگه ، سید یعقوب حجتی/ ناظر داوری: مسعود عنایت

سایپا:

محمدرضا اخباری، رضا علیاری، روزبه شاه علیدوست، حسین کنعانی زادگان، محمد دانشگر،  آرش رضاوند (80 ایوب کلانتری) ، مهدی ترابی، علی قلی زاده (63- محمد سلیمانی)، رضا اسدی، علی شجاعی و محمد عباس زاده (68-رضا جعفری )
سرمربی: علی دایی
پارس جنوبی جم:

محسن فروزان، مجتبی لطفی، حامد نورمحمدی، ابراهیم صالحی، مهدی زبیدی(65-امید سینک )، حسین پورامینی، وحید حمدی نژاد، میثم نقی زاده، احسان تاییدی، مجید علی یاری( 61- علی دشتی )، سیدمحمد فرد
سرمربی: مهدی تارتار

اخطار:

میثم نقی زاده(دقیقه 24)  مجید علیاری(دقیقه 56) حامد نورمحمدی (دقیقه 79) پارس جنوبی

علی شجاعی (دقیقه 41 ) آرش رضاوند(دقیقه 69)  محمد دانشگر (دقیقه 83) سایپا

شرح بازی:

نیمه اول بازی سایپا و پارس جنوبی جم یک بازی درگیرانه و پایاپای از سوی دو تیم بود و در نهایت بدون این که توپی از روی خط دروازه ها رد شود این 45 دقیقه به پایان رسید. سایپا با انگیزه پیروزی در این مسابقه به میدان آمد؛ اما پارس جنوبی نیز با تغییراتی که مهدی تارتار در ترکیب تیمش ایجاد کرده بود بازی درگیرانه ای را با حریف تدارک دیده بود. دوتیم با بازیکنان دونده و پرتلاششان در میانه زمین جدال سنگینی برای تصاحب توپ داشتند. بازیکنان سرعتی هر دو تیم نیز نفوذهای زیادی را از جناحین روی دروازه های هم تدارک دیدند و قصد داشتند با پاس های سرعتی مهاجمانشان را در موقعیت گلزنی قرار دهند. هر دو تیم سایپا و پارس جنوبی دو سه موقعیت مناسب روی دروازه هم به وجود آوردند؛ اما در نهایت هیچکدام تبدیل به گل نشد و بازی دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید.

سایپا نیمه دوم را تهاجمی با هدف برد آغاز کرد و پارس جنوبی را نیز تحت فشار قرار داد. سایپا برای رسیدن به گل تلاش بسیار زیادی انجام داد و تعویض علی دایی نیز جواب داد و محمد سلیمانی توانست این تیم را جلو بیاندازد. پارس جنوبی که در نیمه دوم بازی تدافعی را در دستور کار قرار داده بود در ضد حمله توانست توسط علی دشتی که بازی را از روی نیمکت آغاز کرده بود، صاحب یک ضربه پنالتی شود و پارس جنوبی یک امتیاز باارزش را از سایپا گرفت. یک امتیازی که می تواند این تیم را در ادامه فصل کمک زیادی بکند.

بهترین بازیکن:

محسن فروزان دروازه بان تیم پارس جنوبی با وجود آن که در این بازی یک بار تسلیم ضربه محمد سلیمانی شد؛ اما در نیمه دوم با واکنش های خوبش مانع بزرگی در برابر شاگردان علی دایی بود. سایپا در نیمه دوم فرصت های مناسبی داشت که فروزان و مدافعان پارس جنوبی به خوبی آن ها را دفع کردند.

اتفاق ویژه:

دیدار سایپا برابر پارس جنوبی صدرنشین اتفاقات ویژه ای در خود داشت. مهم ترین آن ها حضور علی دایی و مهدی تارتار دویار قدیمی بود. اما موضوع جالب تر این بازی این بود که بازیکنان تعویضی دو تیم توانستند در روند نتیجه بازی تاثیر گذار باشند و محمدسلیمانی بازیکن تعویضی سایپا در دقیقه 83 گل زد و علی دشتی بازیکن تعویضی پارس یک ضربه پنالتی گرفت تا تیمش با یک امتیاز تهران را ترک کند.

شرح گل‌ها:

0-1 (سایپا) محمد سلیمانی : روی یک ضد حمله، سایپایی ها از سمت راست به سرعت روی دروازه پارس رفتند و محمد سلیمانی با یک ضربه ی پای راست، توپ را در زاویه‌ مخالف به گوشه ی دروازه ی پارس فرستاد.

1-1(پارس جنوبی)در دقیقه 91 و در وقت های اضافه بازی علی دشتی مهاجم پارس جنوبی در محوطه جریمه سایپا سرنگون شد. وحید حمدی نژاد در دقیقه 96 این توپ را تبدیل به گل کرد.

لحظات حساس

دقیقه 4: کرنر ارسالی سایپا با ضربه سر خطرناک روزبه شاه علی دوست هافبک این تیم به طور خطرناکی از کنار دروازه پارس جنوبی به بیرون رفت.
دقیقه 6: حسین پورامینی بعد از دریبل چند بازیکن توپ را سمت دروازه سایپا شلیک کرد که اخباری این توپ را گرفت.

دقیقه 14 : حرکت پا به توپ زبیدی درون محوطه جریمه سایپا و پاس در عرض با ضربه نوک پای ابراهیم صالحی همراه شد، اما این ضربه  با اختلاف کم از کنار دروازه سایپا به اوت رفت.

دقیقه 18: روی ضربه ایستگاهی و طی یک رفت و برگشت توپ پشت محوطه جریمه سایپا زیر پای پورامینی افتاد که ضربه سنگین او از فاصله ۲۵ متری با اختلاف اندکی به اوت رفت.

دقیقه38:  احسان تاییدی با اخباری برخورد کرد که این منجر به درگیری دو بازیکن شد. داور مسابقه به هر دو بازیکن در این صحنه تذکر داد.

دقیقه 64 :شوت سرکش زبیدی از پشت محوطه جریمه با فاصله کمی به اوت رفت.

دقیقه 70 : شوت محمد سلیمانی از پشت محوطه جریمه را بازیکنان پارس جنوبی به کرنر فرستادند.

دقیقه:72 شوت از راه دور رضا اسدی را فروزان در دو مرحله دفع کرد که روی توپ برگشتی در برخورد با ترابی مصدوم شد.

دقیقه 76 :روی ارسال سایپایی ها درون محوطه جریمه بعد از یه رفت و برگشت توپ زیر پای محمد سلیمانی افتاد که ضربه او درون محوطه شش قدم را فروزان عالی دفع کرد.

دقیقه ۸۰ : مهدی ترابی در شرایطی نا متعادل در حالیکه تک به تک بود توپ را به آرامی به آغوش فروزان فرستاد.

درحاشیه:

*حدود سی هوادار پارس جنوبی با پرچم و لباس های زرد به ورزشگاه قوامین در شهرک اکباتان آمده اند و به شدت تیم محبوب شهر خودشان را تشویق می کنند.
* نزدیک به پنجاه هوادار سایپا نیز به ورزشگاه آمده اند و حامی سایپا در این مسابقه هستند.
* نانگ بازیکن خارجی تیم پارس جنوبی مصدوم است و برای این بازی نامش در لیست پارس جنوبی قرار ندارد. او در تمرین قبل از بازی تنها دور زمین دوید.
*محمدرضا اخباری دروازه بان سایپا که به تازگی ازدواج کرده در ابتدای این بازی و تمرین قبل از مسابقه با تبریک همبازیان و البته یاران تیم رقیب مواجه شد.

*هرچه به زمان بازی نزدیکتر شدیم تعداد هواداران دو تیم و به خصوص سایپا اضافه شد و اکنون حدود 200 هوادار سایپا و 50 هوادار تیم پارس جنوبی در ورزشگاه مشغول تشویق تیم های خود هستند.
*کادرفنی دوتیم قبل از آغاز بازی با یکدیگر خوش و بش کردند، علی دایی به سمت مهدی تارتار رفت و با او دیده بوسی کرد.
*تمام 11 بازیکن تیم پارس جنوبی قبل از بازی به سمت علی دایی رفته و با سرمربی سایپا دست دادند.
*بازیکنان و کادرفنی پارس جنوبی قبل از بازی حلقه اتحاد زده و برای موفقیت در این بازی هم قسم شدند.
*تماشاگران تیم پارس جنوبی پیش از سوت آغاز بازی علی دایی سرمربی سایپا را تشویق کردند.

*مهدی تارتار از ابتدای بازی روی نیمکت نشسته و دستیارش در کنار زمین کار هدایت بازیکنان را بر عهده دارد.
*هواداران و خبرنگاران حاضر در ورزشگاه قوامین از نیمکت نشینی امیدسینگ و علی دشتی دو بازیکن موثر پارس در این فصل متعجب هستند.

*امید سینگ و علی دشتی دو بازیکن تاثیرگذار پارس جنوبی که در این بازی روی نیمکت هستند از دقیقه 35 به دستور مهدی تارتار شروع به گرم کردن کردند.

*بعد از اینکه داور چندباری به ضرر پارس سوت زد هواداران پارس داور را به شدت مورد تشویق قرار دادند!!!

*اعتراض شدید دایی به داور مسابقه در زمان پنالتی آنقدر بود که حاضران در ورزشگاه صدای او را می شنیدند. دایی حتی به سراغ تارتار رفت و او را قسم داد که بگوید واقعا پنالتی شده است یا نه؟

*علی دایی و کادرفنی سایپا در پایان بازی نسبت به قضاوت داور مسابقه به شدت معترض بودند به طوری که در آخر بازی دایی به سمت دارو رفت و اعتراضات تمام نشدنی به او داشت. دایی نسبت به داوری آنقدر معترض بود که هیچکدام از اعضای کادرفنی نتوانستند او را مهار کنند. دایی اعتراضش را به ناظر داوری و ناظر فدراسیون هم  نشان داد.

  پرده پنجم: اولین شکست کریمی در کسوت مربیگری

 تیم پیکان در این دیدار بهتر و پر روحیه تر از حریف خود ظاهر شد و علیرغم اینکه در دقیقه 3 با ضربه ایستگاهی آل کثیر از میهمان خود عقب افتاد در ادامه با سه گل از محمد صادق بارانی در دقیقه 26 و دو گل از مرتضی آقاخان در دقایق 34 و 78 شاگردان علی کریمی را شکست داد. پیکان با این پیروزی 11 امتیازی شد و به رتبه پنجم جدول رسید تا روزهای تلخ هفته های ابتدایی را فراموش کند. در سوی مقابل اما علی کریمی که دومین حضورش را روی نیمکت مربیگری تجربه می کرد، اولین شکست خود را مقابل پیکان تجربه کرد تا همچنان 6 امتیازی و در رده 14 جدول باقی بماند.

پیکان - نفت/ ورزشگاه شهدای شهر قدس- ساعت18:30

داور: مهدی مرجان زاده – یعقوب سخندان – داریوش صابرمطلق – احمد موسوی – ناظر: خداداد افشاریان

اخطارها:

مرتضی آقاخان(54) از پیکان و  سینا خادم  پور (٣١) از نفت طلاییه

ترکیب پیکان:
پیام نیازمند، مهران موسوی، حجت حق وردی، علی حمودی، آرمان قاسمی(69 ابوالفضل رزاق پور)، امیرحسین کریمی(69 بختیار رحمانی)، صادق بارانی، ابوالفضل ابراهیمی، مرتضی آقاخان، امیر روستایی و افرانگ دافه

سرمربی: مجید جلالی

ترکیب نفت طلاییه:
میلاد فراهانی، فرید محمدی زاده، علیرضا عزت کرامت، امیر احمد کامدار، محسن بنگر، علی زینالی، عیسی آل کثیر(86 امین منوچهری)، سیناخادم پور، امیر حسین فشنگچی، مجتبی حق دوست و میلاد احمدی(70 میلاد سوری).
سرمربی: علی کریمی

شرح گل ها:

١-٠ ( نفت تهران): عیسی ال کثیر در دقیقه ٣ موفق شد روی یک ضربه ایستگاهی که در موقعیت مناسبی برای شاگردان علی کریمی به دست آمده بود، گل اول را در شرایطی به ثمر برساند که دروازه بان جوان پیکانی ها می توانست واکنش بهتری نشان دهد.

١-١ (پیکان): محمدصادق بارانی در دقیقه ٢٦ موفق شد با یک ضربه دیدنی و پرقدرت از پشت محوطه جریمه توپ را به تور دروازه میلاد فراهانی برساند.

٢-١( پیکان): در دقیقه ٣٢ ارسال بازیکنان پیکان به عمق خط دفاعی نفت با بی احتیاطی خادم پور همراه شد که در کورس با امیر روستایی در تلاش برای کسب مالکیت بود. پس از برخورد، داور بلافاصله نقطه پنالتی را نشان داد و مرتضی اقاخان در دقیقه ٣٣ موفق شد در جهت حرکت فراهانی گل دوم پیکان را به ثمر برساند.

٣-١ ( پیکان): نفوذ امیر روستایی از سمت چپ خط تهاجمی تیم پیکان با پاس کات بک این بازیکن همراه شد و مرتضی اقاخان هم پس از چند قدم که در عرض حرکت کرد با یک ضربه محکم در دقیقه ٧٨ توپ را به سومین گل پیکان بدل کرد.

شرح بازی:

نفت تهران با علی کریمی در دومین بازی اش خیلی زود به گل رسید و هواداران جادوگر خوشحال از موفقیت جادوگر در دومین تجربه جدی سرمربیگری اش بودند؛ اما پیکان بعد از گل نفت بازی را در دست گرفت و توانست موقعیت هایی را روی دروازه نفت تدارک ببیند. این تیم دو بار در دقایق 26 و 33 توسط مرتضی آقاخان و محمد صادق بارانی به گل رسید. نفت در این بازی نمایش دلچسبی نداشت و تنها گل زودهنگام این تیم نقطه مثبت بازی شاگردان کریمی بود؛ اما در آن سو پیکان بعد از پیروزی در بازی هفته قبل برابر پرسپولیس با روحیه ای بالاتر نمایش خوبی داشت. بازی دوتیم در پایان نیمه اول با نتیجه دو بر یک به سود نفت به پایان رسید.

بازی با نتیجه دو بر یک به سود پیکان آغاز شد و باز هم این تیم پیکان بود که نمایش بهتری داشت. شاگردان جلالی بهتر توپ را به گردش درمی آوردند و موقعیت های خوبی هم خلق کردند. در آن سو اما تیم نفت نمایش دلچسبی نداشت و نمی توانست موقعیت هایی جدی را روی دروازه حریف به وجود بیاورد.


ادامه همین روند باعث شد تا پیکان روی ضربه بی نقص مرتضی آقاخان به گل سوم برسد. تیم نفت با مربیگری علی کریمی در ادامه رو به بازی احساسی آورده و پیکان را تحت فشار قرار داد و حتی این شانس را داشت که به گل برسد؛ اما در نهایت این بازی با همان نتیجه سه بر یک به سود پیکان به پایان رسید تا اولین شکست علی کریمی به عنوان سرمربی رقم بخورد.

دقایق حساس:

دقیقه ٢٣: ضربه ابوالفضل ابراهیمی به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

دقیقه ٢٧: ضربه مرتضی اقاخان با فاصله کمی اما بی خطر از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ٤٥: شوت مرتضی اقاخان از پشت محوطه جریمه را میلاد فراهانی درازکش در اختیار گرفت.

دقیقه ٤٥+٢: شوت بارانی از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به بازیکنان نفت به کرنر رفت.

دقیقه ٥٢: شوت بی دقت  میلاد احمدی بازیکن نفت تهران از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ٧٥: نفوذ امیر روستایی می توانست سومین گل پیکان را به همراه داشته باشد؛ ولی بی دقتی این بازیکن که ارسال نه چندان خوبی به روی دروازه داشت با واکنش فراهانی از دست رفت.

دقیقه ٨٥: اشتباه وحشتناک فشنگچی می توانست شکست شاگردان کریمی را سخت تر کند ولی بازیکن نیجریه ای پیکان که توپ را از فشنگچی ربوده بود، با بی دقتی موقعیت تک به تک را از دست داد.

دقیقه ٨٨: ضربه منوچهری با بی دقتی زده شد و توسط نیازمند به آغوش کشیده شد.

حاشیه ها:

* رحمان احمدی  از روی سکوها بازی را دنبال می کند و نیازمند جوان باز هم مانند دیدار برابر پرسپولیس جانشین او است.

* امیرحسین صادقی هم  مانند دیدار برابر پرسپولیس در ترکیب حضور ندارد و از روی سکوها کار را دنبال می کند.

* بختیار رحمانی که در دیدار برابر پرسپولیس به تعویضش اعتراض داشت در این بازی روی نیمکت قرار گرفته است.

* پس از گل علی کریمی از روی نیمکت برخاست و صحبت هایی با امامی فر داشت. کریمی از عملکرد فنی تیمش ناراضی بود.

* بین لیدرهای پیکان و هواداران این تیم درگیری ایجاد شد که با دخالت نیروی انتظامی و بازداشت هر دو طرف، قائله خاتمه یافت.

* نزدیک به ٢٠٠ هوادار این دیدار را از نزدیک تماشا می کنند.

* در دقیقه ٥٣ محسن بنگر بازی را جلوی محوطه جریمه خودی شروع کرد؛ ولی ضربه او آرام بود و توپ به بازیکنان پیکان رسید و آنها هم دروازه نفت را باز کردند؛ ولی داور دستور به تکرار ضربه داد.

بهترین بازیکن زمین:

مرتضی اقاخان در این دیدار دو گل به ثمر رساند تا نامش را به عنوان تاثیرگذارترین بازیکن زمین مطرح کند. علاوه بر اقاخان، امیر روستایی و صادق بارانی دو هافبک پیکا
برچسب ها : رقابت فوتبال استقلال

۸ پرده از هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال/ استقلال در قعر! +جدول

گزارش تخلف

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه این سایت مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق نشانی ایمیل زیر اطلاع دهید.

mr.nashenas3@gmail.com

خبرهای تازه