دسته بندی ها

رفتن به مهد کودک (5)

رفتن به مهد کودک (5)

حتما شما از آن دسته مادرانی هستید که به دنبال مهد کودک خوب برای کودک دلبندتان هستید و در این شهر پرهیاهو و تبلیغات بی نهایت هنوز نتوانسته اید یک مهد خوب و مناسب برای کودکتان پیدا کنید. هنوز نمی دانید که آیا این مهد به درد کودک شما می‌خورد یا نه؟

نی نی بان، شیدا اعتماد: کودک زیر 6 سال در دوره اوج دریافتهای حسی قرار دارد. بهتر است که مهدکودک امکان پابرهنه راه رفتن را برای کودکان فراهم کند. پابرهنه بودن و وجود فضاهایی که کودکان بتوانند روی زمین بنشینند، سینه خیز بروند و محیط را از نو کشف کنند به کودکان امکان ارتباط بهتر با محیط را می‌دهد. بنابراین در مورد مهدکودکهایی که اجازه ورود با کفش را می‌دهند، احساس خوشایندی ندارم.

دلم می‌خواهد کودک، حداقل تا وقتی که کودک است مجبور به تحمل سختیهای بزرگسالانه نباشد. اینکه کودک مجبور باشد کفش پایش کند و پشت میز بنشیند و مثل بزرگترها به دیوار روبرویش اخم کند به نظرم نوعی شکنجه می‌آید. مهدکودک شاد و خوب را جایی می‌بینم که کفشها را دم در بشود درآورد و بشود پابرهنه وارد فضایی تمیز و عاری از آلودگی شد. همین اصل ساده و شاید کودکانه، به کل نوع فضاها را در یک مهدکودک تغییر می‌دهد. حذف کفش، از جدیت محیط می‌کاهد و آن را به خانه نزدیکتر می‌کند.

مهدکودک شاد و خوب جایی است که ... (5)
حداقل فردا روز، که کودک راهی مدرسه شد می‌فهمد که این محیط با مهدکودک متفاوت است و از همین کفش پوشیدن و یا نپوشیدن جدیت را درک می‌کند. ممکن است مهدکودکهایی با شعار ایجاد دیسیپلین و نظم بیشتر در محیط و نزدیک کردن محیط به مدرسه – یعنی  دقیقا مخالف نظر من – اجازه درآوردن کفش را به کودکان ندهند.

اینجا هم شما هستید که انتخاب می‌کنید که بالاخره کفشها را باید بکنیم یا نکنیم. بهرحال آب در یک قدمی است و برای تحمیل جدیت محیط به کودک حالاحالاها فرصت دارید.

نظر شما چیست؟!

ادامه دارد....


برچسب ها :

رفتن به مهد کودک (5)

گزارش تخلف

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه این سایت مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق نشانی ایمیل زیر اطلاع دهید.

mr.nashenas3@gmail.com

خبرهای تازه