دسته بندی ها

بازی برای کودکان، یک روش جالب!

بازی برای کودکان، یک روش جالب!

در این بازى فرد ضربه زننده، ضربه اى به قوطى وارد کرده و سپس چشمان خود را مى بندد و تا صد مى شمارد (اگر کودک شمارش را بلد نیست مى تواند شعر یا آوازى را بلند- بلند بخواند) هدف این است که سایر بازیکنان فرصت قایم شدن را پیدا کنند.پس از پایان یافتن شمارش، ضربه زننده قوطى را صاف کرده و سپس مى گوید: «آماده اید یا نه من آمدم.»

روزنامه ایران:این بازى در واقع همان قایم باشک است که کمى تغییر پیدا کرده است.


نحوه بازى
در این بازى فرد ضربه زننده، ضربه اى به قوطى وارد کرده و سپس چشمان خود را مى بندد و تا صد مى شمارد (اگر کودک شمارش را بلد نیست مى تواند شعر یا آوازى را بلند- بلند بخواند) هدف این است که سایر بازیکنان فرصت قایم شدن را پیدا کنند.


پس از پایان یافتن شمارش، ضربه زننده قوطى را صاف کرده و سپس مى گوید: «آماده اید یا نه من آمدم.


هنگامى که ضربه زننده یکى از بازیکنان را بیابد، نام او را گفته و سپس با هم به سمت قوطى مسابقه مى دهند تا اولین کسى باشند که به قوطى ضربه مى زنند. اگر ضربه زننده موفق نشود به قوطى ضربه بزند، بازى مجدداً آغاز مى شود اما اگر موفق شود به قوطى ضربه بزند فرد دیگر باید کنار قوطى بایستد تا ضربه زننده تمام بازیکنان را در مخفیگاهشان پیدا کند.


در این اثنا مخفى شدگان مى توانند قبل از دستیابى ضربه زننده به آنان، به سمت قوطى دویده و پس از ضربه زدن به آن مجدداً مخفى شوند و بازى همین طور ادامه پیدا مى کند.

 

 

 


برچسب ها : کودکان

بازی برای کودکان، یک روش جالب!

گزارش تخلف

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه این سایت مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق نشانی ایمیل زیر اطلاع دهید.

mr.nashenas3@gmail.com

خبرهای تازه