دسته بندی ها

سیدحسن نصرالله: اکنون تمام خاک لبنان آزاد شده است / سوريه بايد به صورت کامل آزاد شود

سیدحسن نصرالله: اکنون تمام خاک لبنان آزاد شده است / سوريه بايد به صورت کامل آزاد شود

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به عملیات آزادسازی شرق لبنان از لوث داعش اعلام کرد که معنای سیاسی و نظامی آنچه در شرق لبنان رخ داده است، تسلیم شدن داعش است.

دبیرکل حزب‎الله لبنان دوشنبه‌شب همزمان با آزادسازی شرق لبنان درباره آخرین تحولات مربوط به آن و منطقه سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی به اتهامات وارده به حزب الله درباره ملزم کردن دولت لبنان به گفت‎و‎گو با دمشق اشاره کرد و گفت: ما از دولت لبنان انتظار نداریم که تحرکاتی در این باره انجام دهد، همانطوری که در جنگ با تروریسم در سوریه منتظر دستور کسی باقی نمی‏‎مانیم.

وی افزود: درباره شرق لبنان، نه حزب الله و نه ارتش لبنان وارد مساله آتش بس و گفت‎و‎گو با عناصر داعش نشدند، تا زمانی که داعش خودش را در تنگنا و مرحله پایانی دید و هنگامی که داعش بحث مذاکره را مطرح کرد، شروط خود را اعلام کردیم.

نصرالله درباره عملیات اخیر تبادل اسرا و پیکر شهدا با عناصر داعش گفت: در گفت‎وگو با داعش شرط گذاشتیم که پیکر همه شهدای اتباع مختلف را به مقاومت تحویل دهند.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که در گفت‌وگو با داعش خواستار آزادی مطرانی‎های ربوده شده نیز شدیم، اما داعش پاسخ داده بود که آنها اسیر مطرانی و همچنین احمد معتوق اسیر حزب الله  لبنان را ندارند.

سید مقاومت لبنان اعلام کرد که آنچه که در شرق لبنان رخ داده است، معنای سیاسی و نظامی آن تسلیم شدن داعش است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد که مرحله اخیر توافق جرود بین حزب الله لبنان و داعش مربوط به تحویل پیکر شهدا و اسیر حزب الله است. وی افزود: توافق کردیم که ۶۷۰ غیرنظامی و ۲۶ زخمی و ۳۰۸ داعشی را تحویل دهیم.

وی گفت: تنها اسیر ما احمد المنیر معتوق است و هیچ اسیر سوری، ایرانی و عراقی نزد تروریست‎ها وجود ندارد و آنها پیکر شهدا به جزء پیکر دو لبنانی و یک ایرانی را در صحرا رها کردند. ما با آزادی زندانیان از زندان رومیه، صراحتا و به صورت مستقیم مخالفت کردیم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد که اهداف دو عملیات «فجر الجرود» و «ان عدتم عدنا» منجر به امنیت مرزهای لبنان و اخراج داعش شد. وی تعداد شهدای حزب الله در جنگ جرود را ۱۱ نفر و تعداد شهدای ارتش سوریه را ۷ نفر اعلام کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر آزادسازی همه اراضی شرق لبنان از لوث داعش تاکید کرد که هیچ تپه، کوه و منطقه مرزی لبنان وجود ندارد که تروریست‎ها در آن مستقر باشند.

سید مقاومت لبنان تاکید کرد که ما در ۲۵ می سال ۲۰۰۰ اشغالگران صهیونیست را اخراج کردیم و امروز نیز همه ما لبنانی‎ها تروریسم را از مناطق مرزی اخراج کردیم.

نصرالله تصریح کرد: داعش همه گروه های تکفیری ساخته دولت آمریکا است تا در قالب سناریوی اسرائیلی بجنگنند و تروریست‌ها طی سال‌های گذشته علیه اسرائیل هیچ اقدامی انجام ندادند.

وی گفت: اسرائیل سناریوی اشغالگران و آمریکا سناریوی هیمنه و داعش سناریوی نابودی و کشتار است که پس از نابودی منطقه ما و ارتش‎ها و نهادهای نظامی و امنیتی آن به آمریکا و اسرائیل خوش خدمتی خواهد کرد و به همین دلیل اسرائیلی‎ها و آمریکایی از جمله کسانی هستند که برای داعش در سوریه و جرود لبنان و عراق گریه می کنند.

سید حسن نصرالله اعلام کرد که جنگ علیه تروریسم ادامه جنگ علیه اسرائیل است و ما در مقابل دومین عملیات آزادسازی قرار داریم که در تاریخ ۲۸ آگوست سال ۲۰۱۷(ششم شهریورماه) صورت گرفت.

سید حسن نصرالله با تاکید بر اینکه امروز هیچ تروریستی اعم از داعش و جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی در اراضی لبنان وجود ندارد، گفت: آنچه امروز رخ داده است، شبیه معجزه است و ما از پیروزی به پیروزی دیگر در عراق و لبنان و سوریه دست می‎یابیم.


برچسب ها : سیدحسن نصرالله اکنون لبنان سوريه

سیدحسن نصرالله: اکنون تمام خاک لبنان آزاد شده است / سوريه بايد به صورت کامل آزاد شود

گزارش تخلف

با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه این سایت مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق نشانی ایمیل زیر اطلاع دهید.

mr.nashenas3@gmail.com

خبرهای تازه